Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie
(brak opinii)

Kanonicza 19/21, 31-022 Kraków

50.056185 19.937056

Atrakcje w Krakowie

Opinie

Ta atrakcja nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

  • Temperatura C
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie


Muzeum Archidiecezjalne stawia sobie za cel prezentowanie sztuki sakralnej i religijnej, promocję współczesnych artystów szukających inspiracji w religii, a także eksponuje osobiste przedmioty oraz pamiątki po Karolu Wojtyle -papieżu Janie Pawle II.

Bogatą kolekcję tzw. darów papieskich, stanowią przedmioty z całego świata, które Ojciec Święty otrzymywał podczas swoich licznych podróży apostolskich, jak i spotkań z pielgrzymami w Watykanie. Kolekcja ma charakter nie tylko sentymentalny ale posiada również wyjątkową wartość historyczną, artystyczną i kulturową. Ekspozycja stanowi okazję do ciągłego przeżywania nauczania Jana Pawła II, Jego słów i czynów.

Muzeum Archidiecezjalne nie tylko stwarza możliwość obcowania ze sztuką, lecz jest też szczególną przestrzenią rozwoju myśli religijnej i współczesnej duchowości. Pragniemy, aby Muzeum stało się miejscem spotkań, otwartych dyskusji i edukacji, a także było impulsem rozwoju twórczości artystycznej.

„Do tych, którzy z pasją i poświęceniem poszukują nowych „epifanii” piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej.”

” […] Społeczeństwo potrzebuje bowiem artystów, podobnie jak potrzebuje naukowców i techników, pracowników fizycznych i umysłowych, świadków wiary, nauczycieli, ojców i matek, którzy zabezpieczają wzrastanie człowieka i rozwój społeczeństwa poprzez ową wzniosłą formę sztuki, jaką jest „sztuka wychowania”. W rozległej panoramie kultury każdego narodu artyści mają swoje miejsce. Gdy idąc za głosem natchnienia tworzą dzieła naprawdę wartościowe i piękne, nie tylko wzbogacają dziedzictwo kulturowe każdego narodu i całej ludzkości, ale pełnią także cenną posługę społeczną na rzecz dobra wspólnego.Adres

Kanonicza 19/21
31-022 Kraków
woj. Małopolskie ( Kraków )

Współrzędne GPS

Lat: 50.056185 Lng: 19.937056


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000