Parking niestrzeżony

     Niestety w Polsce większość parkingów to parkingi niestrzeżony lub tylko z nazwy są strzeżone, są to po prostu tylko parkingi dozorowane. Tak naprawdę w Polsce niewielką liczbę parkingów można uważać za parkingi strzeżony w 100 % gdzie pozostawianie pojazdu nie grozi odebraniem pojazdu np. z urwanym lusterkiem, …, które będziemy musieli naprawić na własny koszt. Mając to na uwadze uważamy iż warto posiadać AutoCasco, które obejmuje ewentualne szkody powstałe na parkingu niestrzeżonym. To między innymi dlatego organizacja nasza postanowiła uruchomić serwis https://safeparking.pl , niestety wśród kierowców panuje mała świadomość w tym temacie, co gorsza nie znają swoich praw. Bardzo często pozostawiają pojazd - jak im się wydaje na parkingu strzeżonym - który w razie jakichkolwiek wątpliwości i tak wypina się na właściciela pojazdu. Zaś ewentualna droga sądowa prowadząca do ewentualnego odszkodowania jest długa i najczęściej kosztowna, dlatego też większość drobnych szkód powstałych na terenie tego typu parkingach właściciele muszą usuwać we własnym zakresie. RADZIMY; - nim skorzystamy z tego czy innego parkingu warto zapoznać się z regulaminem parkingu (o ile posiada) na którym zamierzamy pozostawić nasz pojazd oraz warunkami jakie panują na danym parkingu (czy jest ogrodzenie, monitoring, ...) co w zamian za wniesioną opłatę parking  nam oferuje.

     Najgorszymi, wręcz zmorą kierowców są tzw. strefy płatnego parkowania, które powstały by -nie mniej, nie więcej nabijać kieszeń miasta. Wręcz łatać dziurę w kasie miejskiej. Zastanawiające jest to, że bardzo często opłata za wspomnianą strefę jest wręcz niemoralna. Bo jak można żądać od kierowcy opłatę np. 4 złote za pierwszą godzinę parkowania, a za kolejną 6 złotych nie dając mu w zamian NIC!! -choćby monitoringu miejskiego, który choć w pewnym sensie dawałby poczucie bezpieczeństwa właściciela pojazdu, jak i samego pojazdu.

      No cóż, sami Państwo oceńcie, czy warto pozostawiać pojazd na parkingu strzeżonym, bardzo często z opłatą niższa niż miejska, na granicy 2- 4 złotych za godzinę, gdzie pojazd jest bezpieczny, czy też pozostawić pojazd na parkingu niestrzeżonym, gdzie niema ŻADNEJ gwarancji odbioru pojazdu w całości, co więcej że w ogóle go zastaniem w pozostawionym miejscu. A może po prostu odbierzemy go z dziupli złodziejskiej ? A tak poważnie, często słyszy się że parkingi strzeżone są drogie itd Ale czy na pewno ?

     Przyjmując wariant opłaty w wysokości 4 złotych za pozostawiony pojazd na strefie miejskiej lub parkingu nie strzeżonym nie mam żadnej gwarancji, zaś pozostawiając pojazd na parkingu strzeżonym w szczególności na terenie jakiegokolwiek z parkingów, które fundacja promuje na strona serwisu mamy pewność że pozostawiony pojazd jest w 100% bezpieczny. A jeżeli nawet wydarzy się nie przewidziana okoliczność, przypadkowa, …, to mamy pewność, że szkody zostaną pokryte przez ubezpieczyciela z którym parking współpracuje. Co więcej, większość promowanych przez serwis parkingów świadczy dodatkowe usługi; myjnie, wymiana opon, … A na dodatek tego gdyby zdarzyło nam się pozostawiać włączone światło i tym samym akumulator nasz wyczerpałby się, obsługa tych parkingów Państwu pomoże, na każdym z tych parkingów są do tego niezbędne narzędzia jak np. kable do odpalenia auta, czy też kompresor pozwalający napompować koło i wiele, wiele …. Tak więc mili Państwo odpowiedzcie sobie sami czy kwota 3-4 złotych za bezpieczeństwo pojazdu, własnego, i dodatkowych usług, czy też bezpłatnej pomocy świadczonej przez pracowników parkingów, jest wygórowaną kwotą?!

Nie !!!

Bo nic nie jest tak ważne, jak bezpieczeństwo własne i Państwa pojazdów.2018-11-15 00:31 220

Inne artykuły

Historia parkowania

Historia parkowania

Warto przeczytać

HISTORIA PARKOWANIA Pierwszy licznik parkowania Wczesne lata dwudzieste w Oklahoma City, nigdzie nie było żadnego regulowanego parkingu. Ludzie parkowali samochody po prostu na ulicach i zostawili je tam, do czasu gdy ich nie potrzeboli ...