Park&Ride

    Park&Ride - inaczej Parkuj i Jedź. To parking zlokalizowany w pobliżu peryferyjnych przystanków przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu miejskiego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadając się do komunikacji zbiorowej , kontynuując drogę do centrum miasta.

    Pierwsze parkingi tego typu pojawiły się w latach 60. XX wieku w Anglii.

   W Szwecji wprowadzono podatek na korzyść bezpłatnego lub taniego parkowania płaconego przez pracodawców. W Pradze parkingi P&R powstały w pobliżu niektórych stacji metra i stacji kolejowych (17 w pobliżu 12 stacji metra i 3 stacji kolejowych w 2011 roku.

2019-07-09 21:26 725 Park&Ride

Inne artykuły

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska

Warto Zobaczyć

Jura Krakowsko-Częstochowska To teren położony pomiędzy Krakowem i Częstochową, zwany również Wyżyną Krakowsko-Częstochowską. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, jest również kolebką naszej kultury, który warto zobaczyć. POLECAMY !!!

Czarna Góra kusi zimą i latem

Czarna Góra kusi zimą i latem

Warto przeczytać

Czarna Góra to interesujące miejsce do wypoczynku, gdyż kryje wiele niespodzianek i atrakcji! Jeśli zastanawiasz się nad miejscem na urlop z dala od hałasu miasta i w otoczeniu rozległych terenów zielonych zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej, w okolice Stronia Śląskiego i Czarnej Góry!