Park&Ride

    Park&Ride - inaczej Parkuj i Jedź. To parking zlokalizowany w pobliżu peryferyjnych przystanków przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu miejskiego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadając się do komunikacji zbiorowej , kontynuując drogę do centrum miasta.

    Pierwsze parkingi tego typu pojawiły się w latach 60. XX wieku w Anglii.

   W Szwecji wprowadzono podatek na korzyść bezpłatnego lub taniego parkowania płaconego przez pracodawców. W Pradze parkingi P&R powstały w pobliżu niektórych stacji metra i stacji kolejowych (17 w pobliżu 12 stacji metra i 3 stacji kolejowych w 2011 roku.

2019-07-09 21:26 887 Park&Ride

Inne artykuły

Parking niestrzeżony

Parking niestrzeżony

Warto przeczytać

Parking niestrzeżony Niestety w Polsce większość parkingów to parkingi niestrzeżony lub tylko z nazwy są strzeżone, są to po prostu tylko parkingi dozorowane. Tak naprawdę w Polsce niewielką liczbę parkingów można uważać za parkingi strzeżony w 100 % gdzie pozostawianie pojazdu nie grozi odebraniem pojazdu np. z urwanym lusterkiem, …, które będziemy musieli naprawić na własny koszt. Mając to na uwadze uważamy iż warto posiadać AutoCasco, które obejmuje ewentualne szkody ...