Muzeum motyli
(brak opinii)

Generała Hallera 19, 84-120 Władysławowo

54.794339 18.409663

Atrakcje we Władysławowie

Opinie

Ta atrakcja nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

  • Temperatura C
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Witajcie w najpiękniejszym Muzeum Motyli w Polsce. 

   W naszym muzeum prezentujemy Wam prywatną kolekcję naszego stryja, który tworzył ją z pasją od 1937 roku. 
 
   Nigdy nie liczyliśmy dokładnie wszystkich okazów, które są w naszym posiadaniu (ponad 400 gablot entomologicznych) - jednakże po przekroczeniu ilości 5000 sztuk owadów i motyli wiedzieliśmy, że to co Wam pokażemy będzie robiło wrażenie na zwiedzających - wszakże nie ilość a jakość ma tu znaczenie, dlatego od 12 lat nasze Muzeum (pierwsze w Polsce) cieszy się co roku rosnącą popularnością.

  Stryj nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. 

   Większość prezentowanych okazów preparował osobiście, zamawiał je z całego świata, sam też odwiedził wszystkie kontynenty poza wschodnią Azją i daleką Australią.
 
   Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których utworzyliśmy dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, drugą otworzyliśmy w 2000 roku we Władysławowie, gdzie swoją siedzibę ma w pięknej wieży widokowej Domu Rybaka.
Na wystawie obejrzycie najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, które opisaliśmy uwzględniając ich najważniejsze cechy charakterystyczne.
 
   Mamy nadzieje, że choć trochę przybliżymy Państwu świat motyli i owadów, ich różnorodność, kolorystykę, ciekawostki i niesamowite zjawiska występujące w tym fascynującym świecie.

   Muzeum Motyli posiada dwa obiekty wystawowe. Pierwszy zlokalizowany jest w Łebie - ekspozycja  liczy ponad 4000 motyli i owadów. Drugi obiekt znajduje się we Władysławowie na Wieży Widokowej w Domu Rybaka - kolekcja liczy ponad 3000 okazów.

...


Adres

Generała Hallera 19
84-120 Władysławowo
woj. Pomorskie ( powiat nowodworski (pomorskie) )

Współrzędne GPS

Lat: 54.794339 Lng: 18.409663


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000